Posted by : Agata Szymczak piątek, 28 marca 2014

Każdy z nas kocha szczeniaki. Są małe, słodkie, puchate i można na nie patrzeć godzinami. Są jednak bardzo wymagające i potrzebują mnóstwo uwagi. Czy wiecie, jak przygotować się do przyjęcia nowego domownika?


Wielki dzień powoli nadchodzi. Zakładam, że wybraliście już rasę i odpowiedniego hodowcę. Co teraz?
Po pierwsze, należy zapytać hodowcę o preferencje żywieniowe psiaka. Jest to bardzo ważne, gdyż nagła zmiana karmy może zaszkodzić! Zapytajmy co szczeniak jadł w hodowli i kupmy to samo. Zmienić można z czasem, ale nigdy nagle.

Później czeka nas wyprawa do sklepu zoologicznego. Kupujemy posłanie, żeby szczeniak od początku wiedział, gdzie może odpocząć. Kupujemy dwie miski, jedną na wodę, drugą na jedzenie, oraz zabawki. I oczywiście karmę. To podstawowe przedmioty, które powinny znaleźć się w domu jeszcze przed przyjazdem szczeniaka - resztą możemy zająć się później. 

Wybór weterynarza - jeśli wcześniej nie mieliście żadnego psa, zorientujcie się w okolicy, jaki macie wybór. Najlepszy sposób to zapytanie innych psiarzy na spacerach, na pewno wam kogoś polecą. 

Najważniejszą rzeczą, o której przyszli psiarze często zapominają, jest jednak WIEDZA. Przejdźcie się do księgarni i kupcie dobrą książkę o wychowaniu szczeniaka. Lub zajrzyjcie do Internetu, gdzie znajdziecie mnóstwo rad (nie wszystkie jednak są dobre...). Czy wiecie co zrobić, gdy szczeniak zacznie piszczeć w nocy? Jak oduczyć go gryzienia butów? Czemu załatwia się w domu? Jeśli nie wiecie, to polecam doedukować się jeszcze przed przyjazdem szczeniaka. Potem już możecie nie mieć na to czasu... :)

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

© Agata Szymczak, 2013. Obsługiwane przez usługę Blogger.

- Copyright © Agata Szymczak - fotografia, zwierzęta, lifestyle -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -