Posted by : Agata Szymczak poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Dzisiaj każdy może założyć fanpage'a. Nieważne, czy ma jakiś talent, czy umie pisać, fotografować i niezależnie ile ma lat. Coraz częściej widzimy fotograficzne profile zakładane przez nastolatki. Pojawia się na nich całe mnóstwo hejterów.

zdjęcie z portalu gratisography.com

Tylko... czy założenie fanpage'a to coś złego? Pamiętam moje początki w fotografii. Zaczynałam z małą cyfrówką Sony. Czytałam różne fotograficzne portale, inspirowałam się na DeviantArcie. Wtedy każde moje zdjęcie wydawało się dostatecznie dobre, by je opublikować. Teraz, po latach, kiedy patrzę jakie wtedy robiłam zdjęcia, ba, nawet jakie zdjęcia polubiłam na DA, jest mi trochę wstyd, ale przypomina mi to, że żeby być dobrym fotografem, trzeba ciężko nad sobą pracować. Mam nadzieję, że za parę lat będę patrzeć z niechęcią na moje teraźniejsze zdjęcia.
Mam wrażenie, że podobne odczucia mają dzisiejsze nastolatki i ich profile. Zamiast hejtować, wskaż im drogę. Napisz im kilka cennych komentarzy, zostaw wskazówki. Mają kilka ścieżek do wyboru i od nich zależy, którą z nich pójdą. Może się znudzą i porzucą fotografię, a może będą na tyle wytrwałe i uparte jak ja i zmienią to w swój sposób życia i zawód.Tylko ciągle fotografując można nauczyć się robić dobre zdjęcia. 

1 komentarze ... czytaj lub dodaj nowy

  1. Robisz świetne zdjęcia. Wiadomo, zawsze mogą być lepsze, ale jakby każda fotografia była artystyczna, dokumentowalibyśmy swoją wyobraźnię, nie życie.

    OdpowiedzUsuń

© Agata Szymczak, 2013. Obsługiwane przez usługę Blogger.

- Copyright © Agata Szymczak - fotografia, zwierzęta, lifestyle -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -